خانه / نقاشی ساختمان تهران / خدمات نقاشی ساختمان صادقیه
نقاشی ساختمان صادقیه

خدمات نقاشی ساختمان صادقیه

خدمات نقاشی‌ ساختمان در صادقیه

رنگ آمیزی ساختمان، تقریبا آخرین مراحل ساخت و ساز یک ساختمان است و رنگی یکی از مصالح مهم و در عین حال بسیار متنوع صنعت ساختمان سازی است. اگر به دنبال نقاشی ساختمان صادقیه هستید، بهتر است با مشاوره با افراد متخصص و مطالعه و بررسی آب و هوای این محله تهران، رنگ و مصالح مناسب نقاشی ساختمان را انتخاب کنید.

 صادقیه منطقه ای متوسط رو به رفاه در غرب تهران است. اگرچه صادقیه محله ای نسبتا نوساز با آپارتمان های مدرن و نوساز است اما هنوز هم ساختمان های قدیمی از دوره مدرنیزاسیون پهلوی در آن به چشم می‌خورد. بنابراین در انتخاب نوع رنگ  مناسب نقاشی ساختمان صادقیه حتماً باید با دقت ساختمان ها را بررسی کنید و از قدیمی یا نوساز بودن آن ها مطلع شوید.

پر واضح است که با پیشرفت علم ساختمان سازی و معماری، مصالح ساختمانی به کار گرفته شده برای ساخت ساختمان هم تغییر کرده و مصالح به کار رفته در ساخت یک ساختمان با قدمت بالا بسیار متفاوت‌تر از مصالح به کار گرفته شده در این ساختمان نوساز است. این موضوع دقت در انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان صادقیه بسیار مهم و حائز اهمیت می‌کند. قبل از انتخاب نوع رنگ حتماً علاوه بر اینکه قدمت ساختمان را باید در نظر گرفت، باید رنگی متناسب با مصالح به کار گرفته شده در ساخت بنا را انتخاب کرد تا از دوام رنگ آمیزی به کار رفته مطمئن شوید. در ادامه با انواع رنگ های ساختمانی و نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک، نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، نقاشی ساختمان با رنگ روغنی آشنا خواهید شد.

نقاشی ساختمان صادقیه

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

  رنگ آکریلیک یکی از رنگهای شیمیایی و صنعتی است که به دلیل براق و درخشنده بودن، و نیز دوام آن در صنایع مختلف از دیرباز کاربرد داشته است. رنگ آتلیه ابتدا در صنعت خودروسازی کاربرد داشته است اما به دلیل دوام و درخشندگی و نیز عدم نیاز به استفاده از تینر برای حل آن در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. رنگ اکریلیک را میتوان با همه نوع مصالح ساختمانی از جمله سطوح گچ کاری شده شیمی از سیمانی و نیز سطوح آجری به کار برد. پس از این که سطوح گچی پس از حداقل یک ماه کاملاً خشک شدن می توان اقدام به رنگ آمیزی آن با رنگ اکریلیک کرد در مورد دیوارها و سطوح بتنی و سیمانی نیز باید اجازه داد رنگ کامل خشک گردد و سپس اقدام به رنگ آمیزی آن کرد.

 

مزایای نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

 • رنگ اکریلیک این به دلیل محلول بودن در آب با محیط زیست سازگار بوده و به محیط آسیب نمی‌زند.
 • به دلیل محلول بودن در آب، نیاز به تینر و حلال شیمیایی برای حل کردن آن ندارد.
 • این رنگ دارای سه نوع براق مات و نیمه براق است و به و به شما حق انتخاب رنگ میدهد.
 • رنگ آکریلیک خیلی زود خشک می‌شود و بوی نامطبوعی ایجاد نمی‌کند.
 • اکریلیک رنگی با غلظت بسیار بالاست، بنابراین مقدار کمی از آن سطح را به خوبی است می‌پوشاند.
 • رنگ آمیزی با رنگ اکریلیک روی تمام سطوح قابل اجراست.
 • ضدحساسیت و ضد رطوبت است.
 • دوام و ماندگاری بالایی دارد و در برابر اشعه فرابنفش است و نیز فرسایش مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 رنگ پلاستیکی یکی دیگر از رنگ های بر پایه آب است که از دیرباز در رنگ آمیزی ساختمان کاربرد داشته است. رنگهای پلاستیک انواع مختلفی دارند و بیشترین استفاده را از این رنگ در رنگ آمیزی دیوارها و سقف است. پلی وینیل استات  که یکی از رنگهای پلاستیک است که اولین بار در سال ۱۳۳۸ در ایران تولید و وارد بازار رنگ ساختمان شد. رنگ پلاستیکی حاوی ذرات پلاستیکی و میکروسکوپی چسب، رنگدانه و نیز بتونه است که در آب حل می‌شوند. چسب مورد استفاده در رنگ پلاستیک انواع مختلفی مثل وینیل دارد.

  رنگ های پلاستیک در دو نوع رنگ تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک تولید و عرضه می‌شود. در نقاشی ساختمان صادقیه با رنگ پلاستیک به نکات زیر توجه کنید:

– از بین دو نوع رنگ پلاستیک نوع تمام پلاستیک کیفیت بهتری دارد.

-با توجه به غیر قابل شستشو بودن رنگ های پلاستیک بهتر است برای رنگ آمیزی سقف به کار بروند.

-برای بهتر شدن رنگ سقف در رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک بهتر است، کمی رنگ لاجوردی به آن اضافه شود.

-سمباده  کاری یکی از مراحل اجرای رنگ پلاستیک است که باید سمباده مناسب استفاده شود. اگر سطح خیلی زبر است از سمبادهای ۱۰۰ یا ۱۲۰ و در غیر این صورت از سنباده ۱۲۰ یا ۱۵۰ استفاده کنید.

مزایای استفاده از رنگ پلاستیک نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 • این رنگ در برابر نور آفتاب مقاوم است و با گذشت زمان ماندگار و پایدار است.
 • در برابر ترک خوردگی ها انعطاف پذیر است.
 • تقریباً سریع خشک می شود.
 • تا حدی با آب قابل شستشوست.
 •  سمی نیست کپک ها در سطح نقاشی شده با رنگ پلاستیک رشد نمی‌کنند.
 • نیاز به آماده سازی زیادی ندارد.

 

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

 نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

 رنگ روغنی یکی از رنگ های قدیمی و پرطرفدار در نقاشی ساختمان  است. آنچه استفاده از رنگ روغنی در نقاشی ساختمان را مطلوب می کند، ضد آب و قابل شستشو بودن آن است. این ویژگی‌ها باعث شده است که نقاشی ساختمان با رنگ روغنی علیرغم معایب این رنگ، همچنان طرفداران زیادی داشته باشد.

 رنگ روغنی با استفاده از مخلوط کردن رنگدانه ها با روغن های گیاهی به عنوان مایع پیوند دهنده و چسبنده به دست می آید. رنگ روغنی در سه نوع براق، نیمه براق و مات وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند و بنابراین کاربرد خاصی دارند. رنگ روغنی براق پوشش‌دهی بالایی داشته و می‌توانسته بزرگی را به با اندکی رنگ پوشش داد.

 از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی پنجره‌ها چهارچوب  در ها استفاده می شود. اما این به دلیل براق بودن و انعکاس نور برای رنگ آمیزی سقف مناسب نیست.

 البته استفاده از رنگ روغنی برای دیوار در نقاشی ساختمان صادقیه هم به دلیل انعکاس نور و بزرگنمایی ناهمواری های موجود روی دیوار توصیه نمی شود. رنگ روغنی براق نسبت به انواع مات آن، راحت تر تمیز می شود. رنگ روغنی نیمه براق از مخلوط کردن براق و مات بسته به میزان درخششی که از آن انتظار داریم به دست می‌آید. در نقاشی ساختمان با رنگ روغنی بهتر است برای رنگ کردن دیوارها از رنگ نیمه براق استفاده کرد که ضمن ایجاد درخشندگی، مشکلات و ناهمواری‌های دیوار کمتر به چشم می آید. رنگ روغنی مات ناهمواری های دیوار را کمتر نشان می‌دهد اما نکته‌ای که در نقاشی ساختمان با رنگ روغنی مات باید در نظر داشت اجرای سخت و زمانبر رنگ روغنی مات است.

نقاشی ساختمان صادقیه

 

اگر تصمیم به نقاشی ساختمان صادقیه را دارید بهتر است با تیم حرفه ای نقاشی ساختمان مدرن تماس بگیرید تا کار نهایی زیبایی را تحویل بگیرید.

یوسف لطفی

۰۹۱۲۶۹۸۵۷۱۶

نمونه کار های نقاشی ساختمان مدرن در صادقیه

نمونه کار نقاشی ساختمان

نمونه کار نقاشی ساختمان

نمونه کار نقاشی ساختمان

نمونه کار نقاشی ساختمان خانه مدرن

یوسف لطفی

۰۹۱۲۶۹۸۵۷۱۶